2015-06-15

Squirrels, Peacocks, Royal Park


Warsaw is constantly criticized for ugliness, speedy pace of life, Varsovians, prices, or its general grayness. However, it is hard to deny Warsaw is interesting. I have already written a post about the beautiful side of the Polish capital.
Lately, I visited Warsaw for a short time again and once again went to my favourite place - Royal Łazienki Park. In my opinion it is one of the most beautiful parks I had a chance to visit. The only drawback is the amount of people, though I think that in this case it was the time of year and the day of the week that were responsible for the crowd.
Warszawa nieustannie obrywa za brzydotę, tempo życia, warszawiaków, ceny, za to, że szaro i buro. Z tym, że owszem, wiele z tych zarzutów jest prawdziwych, ale trudno Warszawie zarzucić nijakość. Pisałam już zresztą o tej ładnej stronie stolicy.
Ostatnio miałam okazję na chwilę zahaczyć o Warszawę i powownie udałam się do mojego ulubionego miejsca - Łazienek Królewskich. Według mnie jest to jeden z pięknieszych parków, które miałam okazję odwiedzić. Jedyny minus to ilość odwiedzających, chociaż myślę że w tym przypadku była to kwestia pory roku i dnia tygodnia.

Chopin

In spite of appearances it was quite hard to catch this little crazy one in a frame :) Wbrew pozorom wcale nie było prosto złapać w kadr tą małą wariatkę :)

It was way easier with peacocks. They stroll among people very confidently. Inaczej było z pawiami. Przechadzały się wśród ludzi bardzo pewnie.

Unless we have to do with a bunch of schoolchildren. This peacock is actually running from a little crowd of kids (and me trying to take a nice photo with the Palace on the Isle in the background). Chyba, że mamy do czynienia z wycieczką szkolną. Ten paw ucieka przed grupą dzieci (i przede mną próbującą zrobić ładne zdjęcie na tle Pałacu na Wyspie).

Do you have your favourite parks you'd like to recommend to visit?

Macie swoje ulubione parki, które chętnie byście polecili?

3 comments:

 1. Polecam Central Park w samym sercu Nowego Jorku ;) A tak na serio to również uważam, że Łazienki Królewskie są piękne i mają swój klimat, chętnie jeszcze raz się tam wybiorę (najlepiej z Tobą :) !

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na pewno jest przepiękny! A do Warszawy zawsze blisko, więc jak wrócisz z wojaży zawsze można zrobić wypad weekendowy :)

   Delete
  2. Można, można, rezerwuj Warszawę dla mnie ;)

   Delete